Stretnime sa v sobotu 20. mája na Ulici na hranie na Mudroňovej

Myjavská ulica v blízkosti ZŠ Mudroňova sa zmení na jednodňovú pešiu zónu, aby sa deti mohli bezstarostne hrať na ulici bez áut.

Už o pár dní sa okolie základnej školy na Mudroňovej v mestskej časti Staré Mesto zmení na jednodňovú pešiu zónu, kde sa budú môcť deti bezstarostne hrať. MIB v spolupráci so základnou upraví verejný priestor tak, aby podnecoval najmladších obyvateľov mesta k novým zážitkom.

„Deti vyrastajúce v mestách majú omnoho menej možností pre bezstarostné pobehovanie s rovesníkmi po vonku, než generácia ich rodičov. Z ulíc ich vytlačili autá, ktorých počet za posledné roky rapídne stúpol. Bratislava však chce byť mestom, v ktorom sa deťom dobre žije. Práve cez tieto festivaly chceme ukázať ľuďom, čo znamená mať ulice priateľské k deťom. Naším cieľom je opäť prinavrátiť to, čo kedysi fungovalo úplne bežne – aby sa deti tešili na spoločnú hru vonku, navzájom sa spoznávali a zažívali malé dobrodružstvá,“ povedala Sandra Štasselová, urbanistka a koordinátorka projektu Mesto pre deti z Metropolitného inštitútu Bratislavy.

Počas podujatia bude na Myjavskej ulici po križovatku s Broskyňovou vylúčený prejazd aj parkovanie. Zmena jednosmernej premávky na obojsmernú nastane na ulici Broskyňová z dôvodu výjazdu vozidiel z ulice Myjavská na ulicu Mudroňova. Na ulici Broskyňová sa nachádzajú vjazdy do garáží, ktoré je možné využiť na prípadné vyhýbanie vozidiel. Dopravné obmedzenia budú platiť v sobotu od 6:00 do 19:00.

Všetky aktivity prebehnú aj v ukrajinskom či anglickom jazyku. V prípade ak by ste potrebovali tlmočníčku do ukrajinského alebo anglického jazyka príďte do MIB stánku a spýtajte sa našich kolegov a kolegýň, ktorí vám ochotne so všetkým poradia a preložia.

Усі заходи також відбуватимуться українською або англійською мовами. Якщо вам потрібен перекладач на українську або англійську мову, будь ласка, підходьте до стенду МІБ та звертайтеся до наших колег, які з радістю перекладуть та проконсультують вас.

All activities will also be held in Ukrainian or English language. If you need an interpreter for Ukrainian or English, please come to the MIB stand and ask our colleagues who will be happy to translate and advise you.

Tvoríme mesto pre deti

Susedské festivaly Ulica na hranie sú súčasťou celomestského projektu Mesto pre deti, ktorého cieľom je zvyšovať bezpečnosť v okolí škôl, vytvárať inkluzívne prostredie priateľské ku všetkým deťom, redukovať dopravné zápchy aj zvýšený smog. Iniciatíva reaguje na súčasnú situáciu, kedy stále viac detí vozia rodičia do školy autom, a to aj napriek tomu, že bývajú v jej blízkosti. Projekt organizuje Metropolitný inštitút Bratislavy v spolupráci s hlavným mestom a organizáciou UNICEF. Partnerom podujatia je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, mestská časť Bratislava – Staré Mesto a ZŠ Mudroňova. Na príprave akcie sa podieľa aj Inštitút pre aktívne občianstvo, ktorý s nami zdieľa užitočné informácie v oblasti občianskej angažovanosti.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.