Hlavné ciele projektu na rok 2023

1

Podpora hry vonku

Pomocou podpory hry vonku vytvárame bezpečné, inkluzívne susedstvo, kde sa deti hrajú medzi sebou, trávia čas v diverzných komunitách a vytvárajú si nové vzťahy. Pre deti je tiež dôležité, aby zažívali istú úroveň slobody (independent mobility), čo sa pozitívne odzrkadlí aj na ich psychickom zdraví.
Podpora hry vonku
2

Školské plány mobility

Riešia nielen cestu detí do školy a zo školy, ale aj komplexne dopravnú situáciu v okolí škôl. Proces tvorby plánu je inkluzívny. Sústredí sa nielen na plošné opatrenia, akými je zníženie rýchlosti či úpravu priechodov alebo nebezpečných bodov, ale aj debarierizáciu a mäkké opatrenia (peší autobus, ulica na hranie).
Podpora hry vonku
3

Rekonštrukcie ulíc

Verejný priestor by mal byť nielen funkčný, ale aj pekný. Aj preto sa venujeme rekonštrukciám ulíc a chodníkov v okolí škôl, vďaka čomu vytvárame bezpečnejšie prostredie pre všetkých, nielen deti.
Podpora hry vonku

Projekt Mesto pre deti realizuje Metropolitný inštitút Bratislavy, hlavné mesto Bratislava a organizácia Unicef.

Aktivity na školách

Projekt odštartoval v roku 2022 pilotnou fázou na ZŠ Tbiliská v Rači. V roku 2023 sa k nej pripojilo ďalších 10 základných škôl. Tým sa aktivita rozrástla na najväčšiu participáciu, akú kedy hlavné mesto v oblasti zlepšenia bezpečnosti a inklúzie v okolí škôl realizovalo.

Viac o participácii na školách
Aktivity na školách

Chcete vedieť viac?

Sledujte nás na sociálnych sieťach, prihláste sa na odber newslettra alebo nás kontaktujte na info@mestopredeti.sk

Aj tvoje nápady môžu zlepšiť mesto

Napíš nám! Pošli obrázok, list alebo natoč video o tom, čo sa môže v tvojom okoli zlepšiť, zmeniť alebo ponechať, aby bola Bratislava lepšie mesto pre deti.

Chcem sa zapojiť Chcem sa zapojiť

Prihlás sa na odber noviniek

    This site is registered on wpml.org as a development site.