Hlavné ciele projektu

1

Zapájanie komunity
do riešení

Vytvárame celkový obraz o situácii v okolí škôl a navrhujeme riešenia na základe dopravných pozorovaní a zapojenia miestnej komunity, ktorú tvoria žiaci a žiačky danej školy, rodičia, zamestnanci školy a susedia.
Podpora hry vonku
2

Upokojovanie dopravy v okolí základných škôl

Bezpečnosť v okolí škôl zvyšujeme aj fyzickými úpravami, ktoré upokojujú dopravu. Vo výsledku znižujú množstvo nebezpečných situácií pre deti počas ich rannej cesty do školy a tiež znižujú množstvo výfukových plynov, ktoré deti a rodičia dýchajú nielen vonku, ale aj v aute.
Podpora hry vonku
3

Podpora hry
a pohybu vonku

Podporou hry vonku a samostatného pohybu vytvárame bezpečné, inkluzívne susedstvo, kde sa deti hrajú spolu, trávia čas v diverzných komunitách a vytvárajú si nové vzťahy. Pre deti je tiež dôležité, aby zažívali istú úroveň slobody pohybu vonku. To sa pozitívne odzrkadlí aj na ich psychickom zdraví.
Podpora hry vonku

Projekt Mesto pre deti realizuje Metropolitný inštitút Bratislavy, hlavné mesto Bratislava a organizácia Unicef.

Aktivity na školách

Projekt odštartoval v roku 2022 pilotnou fázou na ZŠ Tbiliská v Rači. V roku 2023 sa k nej pripojilo ďalších 10 základných škôl. Tým sa aktivita rozrástla na najväčšiu participáciu, akú kedy hlavné mesto v oblasti zlepšenia bezpečnosti a inklúzie v okolí škôl realizovalo.

Viac o participácii na školách
Aktivity na školách

Chcete vedieť viac?

Sledujte nás na sociálnych sieťach, prihláste sa na odber newslettra alebo nás kontaktujte na info@mestopredeti.sk

Aj tvoje nápady môžu zlepšiť mesto

Napíš nám! Pošli obrázok, list alebo natoč video o tom, čo sa môže v tvojom okoli zlepšiť, zmeniť alebo ponechať, aby bola Bratislava lepšie mesto pre deti.

Chcem sa zapojiť Chcem sa zapojiť

Prihlás sa na odber noviniek

    This site is registered on wpml.org as a development site.