Ulice na hranie sú pre všetkých, zapojte sa aj vy

Minulý školský rok sme zorganizovali dovedna päť Ulíc na hranie. Prostredníctvom týchto jednodenných festivalov si obyvatelia a obyvateľky vyskúšali, ako môže verejný priestor fungovať inak. Z ulíc, zvyčajne plných áut, sa stalo príjemné a bezpečné prostredie pre všetkých. Na jeseň pripravujeme podujatia na ďalších uliciach. Začíname už poslednú augustovú sobotu 26.8. na Vazovovej. Pridajte sa k nám!

Bezpečné ulice majú mnoho pozitív, a to nielen pre deti. Pomáhajú posilňovať komunity a vytvárajú priestor na vznik nových zážitkov. Ak sa totiž spojí celé susedstvo, môže vzniknúť niečo výnimočné. Aj preto hľadáme Vás – aktívnych členov a členky komunity, ktorí nám pomôžu našu iniciatívu posunúť dopredu.  

Chcete sa stať súčasťou programu Ulica na hranie? Máte nápad na aktivitu, ktorú by ste chceli realizovať? Dajte nám o nej vedieť na náš email info@mestopredeti.sk najneskôr do 31.7.2023. 

Kalendár festivalov:

  • 26. august │ ZŠ Vazovova, MČ Staré Mesto 
  • 8. september │ ZŠ Biskupická, MČ Podunajské Biskupice 
  • 9. september │ ZŠ Budatínska, MČ Petržalka 
  • 23. september │ ZŠ Nevädzová, MČ Ružinov 
  • 1. október │ ZŠ Malokarpatské námestie, MČ Lamač

Koncept Ulice na hranie prispieva k osvojeniu si priestoru komunitou, ktorá ho začne využívať inak. Zároveň prináša do mesta to, čo bolo kedysi bežné – ulice plné detí. Cieľom ulíc na hranie je vytvoriť bezpečný priestor pre deti, aby sa mohli spolu voľne hrať vo svojom susedstve, byť aktívne a nájsť si kamarátov či kamarátky. Medzi program, ktorý deti na uvoľnenej ulici nájdu, patria vzdelávacie a pohybové aktivity, kreslenie kriedou na cestu či vystúpenia lokálnych umelcov.

Prečítajte si viac o Uliciach na hranie, ich myšlienke a filozofii v rozhovore s krajinnou architektkou a odborníčkou na participatívne plánovanie Lenkou Kudrnovou.

Prihlás sa na odber noviniek

    This site is registered on wpml.org as a development site.