Ulica pred ZŠ Nevädzová bude v sobotu 14. októbra patriť deťom

V sobotu 14. októbra sa časť Nevädzovej ulice pred ZŠ Nevädzová zmení na jednodňovú pešiu zónu, aby sa deti mohli bezstarostne hrať na ulici bez áut. 

Vítaní sú všetci obyvatelia a obyvateľky, ktorí chcú zažiť verejný priestor pred školou inak, ako v bežný deň. Počas celej soboty vás čaká stavanie bunkrov, pohybové aktivity s Fit kids, maľovanie na tvár, divadielko, skejbordingový workshop či kreatívny workshop a o skvelú hudobnú zábavu sa postará DJ.

Pripomíname vodičom, že po dobu susedského festivalu Ulica na hranie budú platiť dočasné dopravné obmedzenia. Bude uzatvorená ulica Nevädzová od križovatky so Sedmokráskovou až smerom k hlavnému vstupu Základnej školy Nevädzová. V čase medzi 6:00 – 21:00 bude vylúčený vjazd a parkovanie v tomto úseku. Prosíme, dodržujte dočasné dopravné značenia.

Program

10:00 – 18:00

MIB stánok (ulica)
v stánku MIB budeme zbierať podnety k zvyšovaniu dopravnej bezpečnosti a kvality verejných priestorov v danej lokalite v rámci projektu Mesto pre deti.

Aktivity v spolupráci so ZŠ Nevädzova (ulica)

Relaxačná zóna (ulica)

Cisterna s pitnou vodou od BVS (ulica)

Ukážka smetiarskeho auto s spolupráci s OLO (ulica)

Playkit – súbor hier (ulica)
Úlohou Playkitu je „gamifikácia” pohybu mestom a zároveň zmena návykov. Ukázať deťom, že cesta do školy dokáže byť napriek prekážkam bezpečná. Môžu sa cítiť pohodlne a zvládnuť ju.  

Detská burza žiakov ZŠ Nevädzova (ulica)

Športová zóna s FIT KIDS (ulica)
Pohybové aktivity pre deti a dospelých

Skejtbordingový workshop s Asociáciou skateboardingu (ulica)

10:00 – 15:00

Stavanie bunkrov (školský areál)

10:00 – 12:30

Umelecký workshop (workshop zóna – ulica)
kresba, strihanie, tlačenie, hra s rastlinnými motívmi

10:30 – 11:30

Vedecké okienko  (pódium)
Objavuj čaro prírodných javov okolo nás s Ivanom Gábrišom

11:00 – 15:00

Maľovanie na tvár (workshop zóna – ulica)  

13:00 – 17:00

Skrášľovací ateliér (workshop zóna – ulica)
Zapletanie vrkočov + maľovanie nechtov

13:30 – 15:00

Sebaobrana pre deti (ulica)
workshop pre deti

14:00

Hudobný program v spolupráci so ZUŠ Exnárová (pódium)

14:00

Výtvarný workshop v spolupráci so ZUŠ Exnárová (workshop zóna – ulica) 

15:00

Divadlo Haaf Ty bagandžo (pódium)
Traja tučniaci hľadajú stratenú melódiu hudobnými nástrojmi z filharmónie.

16:30 – 17:30

Tanečný workshop s Danom Antálkom (pódium)

Cieľom podujatia je zvyšovanie bezpečnosti v okolí škôl

Susedské festivaly Ulica na hranie sú súčasťou celomestského projektu Mesto pre deti, ktorého cieľom je zvyšovať bezpečnosť v okolí škôl, vytvárať inkluzívne prostredie priateľské ku všetkým deťom, redukovať dopravné zápchy aj zvýšený smog. Iniciatíva reaguje na súčasnú situáciu, kedy stále viac detí vozia rodičia do školy autom, a to aj napriek tomu, že bývajú v jej blízkosti. Projekt organizuje Metropolitný inštitút Bratislavy v spolupráci s hlavným mestom a organizáciou UNICEF. Partnerom podujatia je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, mestská časť Bratislava – Staré Mesto a ZŠ Vazovova. Na príprave akcie sa podieľa aj Inštitút pre aktívne občianstvo, ktorý s nami zdieľa užitočné informácie v oblasti občianskej angažovanosti.

Viac informácií o projekte nájdete na www.mestopredeti.sk

Všetky aktivity prebehnú aj v ukrajinskom či anglickom jazyku. V prípade ak by ste potrebovali tlmočníčku do ukrajinského alebo anglického jazyka príďte do MIB stánku a spýtajte sa našich kolegov a kolegýň, ktorí vám ochotne so všetkým poradia a preložia.   

All activities will also be held in Ukrainian or English language. If you need an interpreter for Ukrainian or English, please come to the MIB stand and ask our colleagues who will be happy to translate and advise you.

Prihlás sa na odber noviniek

    This site is registered on wpml.org as a development site.